Taip. Tereikia nedidelį kiekį aliejaus paskirstyti ant plaukų galiukų, įmasažuoti į galvos odą ir palaikyti kelias minutes, jei turite laiko ir ilgiau. Po to, galvą reikia ištrinkti. Plaukai ypač gerai pasisavina šiltą aliejų, todėl rekomenduojama aliejų prieš naudojimą truputį pašildyti arba išteptus juo plaukus apvynioti rankšluosčiu. Nuolat maitindami plaukus kanapių sėklų aliejumi, lengviau juos iššukuosite ir suformuosite. Kanapių aliejus stiprina plaukus, suteikia jiems blizgesio.
Aliejų galima tepti ir ant odos, prieš tai odą sudrėkinus vandeniu. Tokiu būdu jis greičiau susigers ir nepaliks riebumo. Beje, kanapių sėklų aliejus gali būti naudojamas kaip natūrali ir gydomoji odos priežiūros priemonė sergant žvyneline, egzema, jei vargina sausa oda. Jis puikiai tinka inkštiruotai, alergijos kamuojamai odai prižiūrėti, taip pat sausų pėdų ir kojų kulnų priežiūrai, sudirgusioms, sausoms, įtrūkusioms, pūslelinės kamuojamoms lūpoms.
Tačiau, kad išlaikytume sveiką ir švytinčią odą, turime rūpintis ja ne tik išoriškai, bet ir iš vidaus! Rekomenduojame kanapių ir sėmenų aliejų, taip pat kanapių ir linų sėklas naudoti kaip organizmo papildą arba bent jau maisto gamybai.
Pluoštinių kanapių sėklos ypač vertingas maisto produktas. Reguliarus kanapių sėklų vartojimas stiprins Jūsų organizmą.
Iš kanapių sėklų žmogaus organizmas įsisavina omega 6 ir omega 3 riebiąsias rūgštis, baltymus, vitaminus A, E, D ir didžiąją dalį B grupės vitaminų. Jos turtingos natrio, kalcio, dietinių skaidulų ir geležies. Kanapių sėklose būna 35-38 proc. riebalų, 18-28 proc. baltymų,25 proc. angliavandenių.
Tai labai svarbu tiems, kurie rūpinasi širdies ir kraujagyslių sveikata. Kanapių sėklose esančios riebiosios rūgštys mažina blogąjį cholesterolį. Tai neleidžia susidaryti apnašoms kraujagyslėms, o juk dėl užsikimšusių kraujagyslių gresia širdies insultas. Riebiosios rūgštys mažina uždegimą, kuris kelia kraujo spaudimą ir apsunkina kraujotaką.
Kanapių sėklose daug smegenų veiklą gerinančių medžiagų, jos gali palengvinti depresijos ir nerimo sutrikimų simptomus, pakelti nuotaiką.
Kanapių sėklose gausu antioksidantų, kurie sumažina storosios žarnos, krūtų ir prostatos vėžio riziką.
Kanapių sėklose esančios dietinės skaidulos gerina virškinimą, valo organizmą ir greitina medžiagų apykaitą. Jų rekomenduojama vartoti, kai vargina vidurių užkietėjimas ir pilvo pūtimas.
Kanapių sėklos vartojamos nelukštentos, lukštentos, iš jų gaminamas aliejus, kuris gali būti naudojamas net išoriškai. Kanapių sėklų aliejus gali būti naudojamas kaip natūrali ir gydomoji odos priežiūros priemonė, sergant žvyneline, egzema, jei sausa oda. Iš kanapių sėklų galima pasigaminti pieną, kuriuo net galite balinti kavą.
Iš sėklų gaminamas fosforo preparatas fitinas, taikomas nervų sistemos, mažakraujystės, išsekimo, rachito, tuberkuliozės gydymui.
Beje, iš kanapių lapų gaminama arbata ypač naudinga patenkantiems į rizikos grupę dėl diabeto, turintiems problemų dėl miego. Kanapių lapuose gausu eterinių aliejų, vitamino K, mineralinių medžiagų, karotino, alkaloidų, fitoncifų.
Europos Sąjungos šalyse leidžiamose auginti pluoštinėse kanapėse yra labai mažas tetrahidrokanabinolio kiekis (iki 0,2 proc.), todėl jos nelaikomos narkotiniais augalais. Pluoštinės kanapės priskiriamos žemės ūkio augalams.