Apie kanapes

Kaip sertifikuojami ekologiški produktai?

Kaip sertifikuojami ekologiški produktai?

ekologiski kanapiu produktai

Vis daugiau žmonių nori valgyti sveiką, ekologišką maistą ir būti sveikesni, tačiau dalis žmonių nežino ekologiško maisto išskirtinumo ir naudos, nežino netgi kaip jis turi būti žymimas. Pasistengsime glaustai papasakoti apie tai.

Lietuvoje yra vienintelė įstaiga, kuri sertifikuoja Lietuvoje užaugintą produkciją, tai –  VšĮ Ekoagros.  Pats sertifikavimo procesas yra neatsiejamas nuo daugybės reikalavimų ir taisyklių. Ekologiški Kanapės galia/ Hemp power kanapių produktai sertifikuoti, tačiau reikalavimų laikomės ne tik dėl ženklo – mūsų misija rinkai tiekti ekologiškus, sveikatai palankius kanapių produktus ir, kad kuo daugiau žmonių maitintųsi sveikiau. 

Pirkėjas ekologiška produktą gali atpažinti iš prekės ženklų ant pakuotės. Matomi ženkliukai gali patvirtinti, kad produktas yra iš kontroliuojamo ūkio, kuris įsipareigojo laikytis atitinkamai maisto kokybės sistemai keliamų reikalavimų.

Taigi, kuo sertifikuoti ir ženklais pažymėti produktai skiriasi nuo įprastai auginamų?

Nuo auginamų įprastine tvarka ir skiriasi tuo, kad šių produktų atitiktį kokybės reikalavimams, nustatytiems teisės aktuose, patvirtina jų gamybą kontroliuojanti ir sertifikuojanti įstaiga. Sertifikavimo tikslas yra apginti vartotojo lūkesčius, užtikrinti pirkėjui, kad jis gali tikėti produktų gamintojais ir pasitikėti jų produktais.

Kontroliuojami visi ekologiškų produktų gamybos etapai – nuo sėklų įsigijimo, sėjos iki pardavimo. Ekologinis ūkis turi susidaryti vidinę kontrolės sistemą, kuri užtikrintų ir įrodytų, kad produktas pagamintas laikantis visų reikalavimų, privalo ir pats gamintojas. Tikrinami gamybos būdai, dokumentacija, gamybos vieta ir dar daug kitų dalykų. Net pakuočių ženklinimui taikomi griežti reikalavimai.

Ekologiškas produktas

LT-EKO-101
ES žemės ūkis

Ekologiškų produktų gamyboje naudojamos tik natūralios medžiagos ir procesai. Tai reiškia, kad draudžiama naudoti chemiškai sintetintas trąšas ir cheminius sintetinius augalų apsaugos produktus. Augalai turi augti natūraliame dirvožemyje. Ekologinėje gamyboje negalima naudoti genetiškai modifikuotų organizmų, auginti genetiškai modifikuotų augalų. Auginti rekomenduojama pasirinkti augalų rūšys ir veislės, kurios atsparesnės kenkėjams ir ligoms. Piktžolių kontrolei pasitelkiamos tik mechaninės priemonės. Sėjama ar sodinama tik specialius reikalavimus atitinkanti dauginamoji medžiaga. Produktų perdirbimo metu siekiama išsaugoti produktų ir sudedamųjų dalių maistinę vertę ir kokybę.

Išsamiau apie ekologiškus produktus ir jų ženklinimą, manipuliacijas rinkoje –  viešosios įstaigos „Ekoagros“ direktorės Virginijos Lukšienės interviu.

Kanapės galia/Hemp power ekologiškų kanapių produktų galite įsigyti paspaudę čia.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *