Kanapių produktai šiandien ant bangos visame pasaulyje. Kremai, šampūnai, prausimosi priemonės su kanapių aliejumi yra ypač paklausūs. Iš kanapių galima pagaminti daugybę maisto ir ne maisto produktų. Kanapių aliejus – omega rūgščių šaltinis, sėklos vertinamos dėl baltymų, o kanapių arbata ir skani, ir gali būti naudojama ligų prevencijai. Kuo naudinga kanapių arbata ir kaip ją paruošti?
Arbata, nors ir veikia raminančiai, nesukelia mieguistumo, o tik atpalaiduoja, nuima įtampą, patirtą stresą. Kanapių arbata puikiai tinka patiriantiems įtampą ar stresą, norintiems pagerinti miego kokybę.
Ši arbata neturi psichotropinio poveikio, nesukelia nepageidaujamo poveikio ir yra legalus bei saugus produktas, todėl ją galima gerti visiems.
Įvairiuose šaltiniuose randame, kad kanapių arbata:
* Gerina miegą;
* Gerina virškinamojo trakto veiklą;
* Reguliuoja cukraus ir cholesterolio kiekius kraujyje;
* Teigiamai veikia širdies veiklą;
* Teigiamai veikia smegenų veiklą ir atmintį;
* Rūpinasi hormonų pusiausvyra;
* Padeda kenčiantiems migrenos skausmus;
* Rekomenduojama, jei vargina mėšlungis;
* Turi priešuždegiminį poveikį.
Kaip paruošti kanapių arbatą?
Kad atsiskleistų visos naudingosios arbatos savybės, kanapių arbata turi būti tinkamai paruošta. Į 200 ml puodelį įdėkite žiupsnelį (maždaug 1 arbatinį šaukštelį) kanapių arbatžolių. Užpilkite arbatžoles vos pravėsusiu virintu vandeniu ir palaikykite 3–5 minutes.
Jei įsidėsite daugiau arba palaikysite ilgiau, arbatos skonis bus intensyvesnis, ji bus stipresnė.
Į arbatą, jos plikinimo metu ( ne po to, kai iškošite) galima įdėti gabaliuką sviesto ar įpilti šlakelį grietinėlės, taip geriau pasisavinamos augalo savybės.
Tačiau yra ir kitas paruošimo būdas. Kanapėse esantys vertingieji kanabinoidai (CBD) tirpsta riebaluose, tad arbatžoles siūloma pavirti iki 10 minučių vandenyje su riebiu pienu. Taip pat galima sutrinti kanapių žiedelį su šiek tiek sviesto ir tuomet užplikinti vandeniu.
Norint pasiekti reikiamo rezultato geriausia įsigyti ekologišką kanapių arbatą ir vartoti apie 3-4 savaites kelis kartus per dieną.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=hemp+buds